Ożywiamy ciało na wiosnę!

zajęcia pracy z ciałem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czujesz w ciele zbliżająca się WIOSNĘ? Ciało ożywia się? Masz ochotę na coraz więcej aktywności?

Dni stają się coraz dłuższe, światła słonecznego mamy coraz więcej. To dobry czas, aby poobserwować, co kryje się pod Twoim zmęczeniem, znużeniem, irytacją, przygnębieniem, przytłoczeniem, brakiem motywacji, nieczuciem...

Zima i chłód, tak jak niektóre trudne wydarzenia w życiu sprawiają, że wycofujemy się z dających satysfakcję aktywności. Robimy się bardziej ospali i brak w nas "życia". Może się okazać, że pod ociężałością utrudniającą aktywność kryje się dużo energii i równie dużo rozmaitych emocji, które możesz wyrazić w bezpiecznej przestrzeni, pożegnać i zrobić miejsce na świeży powiew wiosny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czasami nasze ciało pragnie snu i regeneracji. Wtedy dobrze, jeżeli pozwolimy sobie na odpoczynek. Zmęczenie może być także konsekwencją tłumienia naturalnej potrzeby ruchu i wyrażania, tłumienia żywotności ciała, a także ignorowania sygnałów, że na czymś naprawdę nam zależy.


 


Dlaczego warto znaleźć czas na pracę z ciałem i wyrażaniem emocji?
 


Często traktujemy swoje ciało instrumentalnie nawet, gdy zaczyna nam coś doskwierać. Walczymy ze zmęczeniem, bo jeszcze tyle rzeczy musimy zrobić. Niestety czasami... zapomniane ciało krzyczy już bólem, pojawiają się dolegliwości psychosomatyczne jak bóle głowy, bóle w różnych częściach ciała w odpowiedzi na określone sytuacje... o bólu możemy zapomnieć, odciąć się od niego ale ciało cierpi. Cierpimy nie zdając sobie z tego sprawy. Możesz zyskać większą świadomość tego procesu i go zatrzymać.


Ciało jest niedoceniane, a jest równie ważne jak umysł czy dusza. Jest częścią tego kim jesteśmy. W ciele zapisane są nasze wspomnienia i emocje. Energię życiową i radość życia czujemy dzięki temu, że mamy ciało.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 

 

 

 

 

 

Chcesz dać swojemu ciału to, czego potrzebuje? Chcesz czuć więcej satysfakcji, swojej mocy i siły, życia w ciele?
 


Aby ciało usłyszeć, najpierw potrzebujesz się z nim skontaktować, nauczyć się języka, którym przekazuje Ci ważne informacje.

W trakcie zajęć, poprzez szereg ćwiczeń bioenergetycznych będziesz mieć okazję do nawiązania bliższego kontaktu ze swoim ciałem. Będziemy ciało zauważać po to, aby uzyskać większą świadomości płynących z niego sygnałów. Będziemy docierać do przewlekłych napięć mięśniowych i z uważnością ożywiać zamrożone w ciele emocje. Będziemy pogłębiać nasz oddech, rozbudzać naszą żywotność i wzmacniać ugruntowanie (bycie tu i teraz w kontakcie z rzeczywistością).

Czucie ciała, wypływających z niego sygnałów jest podstawą do pracy z emocjami oraz kreowania życia opartego na głębokim zadowoleniu i satysfakcji.

Emocje są sygnałem określającym sytuację i drogowskazem w podejmowaniu decyzji. W pewnych momentach życia mogą wydawać się zbyt silne, przytłaczające i możesz nie chcieć ich czuć i wyrażać. Na zajęciach będziemy praktykować ugruntowanie - bycie w ciele i rzeczywistości, które pozwala na właściwe reagowanie na sytuacje życiowe, pomimo możliwych intensywnych wrażeń w ciele. Emocje będziemy bezpiecznie wyrażać robiąc miejsce na nowe doświadczenia.

Przykładowo często nielubiana za przypisywaną jej wybuchowość złość... niewyrażona w adekwatny sposób zostaje zamrożona w mięśniach. Trudno wtedy się rozluźnić i być radosnym, a nawet po udanym masażu powraca spięcie. Uwolniona złość to energia życia. Gdy mamy do niej dostęp, otwieramy się również na przyjemność i spontaniczność.

Na zajęciach będę wspierała przestrzeń do dzielenia się swoimi wrażeniami i odkryciami w ciele, w emocjach, w odczuciu energii, a także w obszarze duchowym.

Będziemy praktykować:

- uwalnianie napięć z ciała,
- poszukiwanie przyjemności i wygody,
- rozpoznawanie emocji, obserwowanie ich i ich wyrażanie,
- czucie ciała i wrażeń płynących z ciała,
- bycie tu i teraz w kontakcie z rzeczywistością.

Narzędzia:
- ćwiczenia bioenergetyczne (ćwiczenia rozciągające, doładowujące energetycznie, gruntujące)
- praca z oddechem,
- ćwiczenia relaksacyjne i wizualizacje,
- ćwiczenia uważności na sygnały płynące z ciała i wnętrza...

Zajęcia będą okazją do nawiązania i pogłębienia kontaktu z ciałem, a także podniesienia poziomu energii życiowej.

Spotkania mają charakter grupy ćwiczeniowej i prowadzone są w metodzie Core Energetics (bratnia dla metody Alexandra Lowena).

Core Energetics jest metodą psychoterapeutyczną i rozwojową, w której ciało, umysł, emocje i duch są ze sobą ściśle połączone a praktyka wpływa zarówno na nasz stan fizyczny jak i psychiczny.

Pracujemy w grupie otwartej - to oznacza, że można dołączyć do pojedynczych zajęć, żeby poznać metodę, jak i praktykować regularnie w grupie.

Dla kogo:
Ćwiczenia będą dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników.

Jak się przygotować:
Ubierz się wygodnie, ćwiczymy na bosaka lub w skarpetach.


Prowadząca:
Anna Jura
Jestem psychologiem, w trakcie czwartego, ostatniego roku szkolenia psychoterapeutycznego w metodzie Core Energetics, instruktorem Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych.
www.annajura.pl
fb: CorEinspiracje
https://www.facebook.com/CorEinspiracje-1976233169108371/

 

Link do wydarzenia na fb:

https://www.facebook.com/events/590692708192389/

Kiedy:
środy g. 18:15 - 19:45
11.03, 18.03, 08.04 itd.

Gdzie:
Szkoła Jogi Shanti, Józefa Poniatowskiego 25, 43-300 Bielsko-Biała

Zapisy:
E-mail: ANNA.JURA.BB@GMAIL.COM
Tel: 511 868 112

Inwestycja:

50 zł za 1 spotkanie

Na hasło: WIOSNA opłata w karnecie za 3 zajęcia wyniesie 120 zł.

Ilość miejsc ograniczona.

 

Grupa ma charakter ćwiczeniowy. Osoby w trakcie psychoterapii lub pod opieka psychiatry dobrze aby poinformowały swojego psychoterapeutę lub lekarza o planie uczestniczenia w grupie. Udział w grupie ćwiczeniowej może otworzyć nowe obszary do pracy terapeutycznej.

Przeciwwskazaniem do ćwiczeń są:
- Ciąża, połóg,
- Zaburzenia: nieuregulowane ciśnienie krwi, zaburzenia pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje).
- Ograniczenia fizyczne i fizjologiczne: niezaleczone złamania kości, nadwyrężenia i skręcenia stawów, stany pooperacyjne (do 8 tygodni), jaskra, padaczka.
- Schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie: psychozy, głęboka depresja, schizofrenia.

Core Energetics – metoda samopoznania, podchodząca do człowieka holistycznie, integrując ciało, intelekt, emocje, wolę i duchowość. Oferuje techniki, które są pomocne w odkrywaniu i wyrażaniu gromadzonych przez lata i skrzętnie ukrytych uczuć, pozwalając na głęboką spontaniczność i autentyczność w doświadczaniu samych siebie i otaczającego nas świata, co prowadzi do zmiany starego systemu przekonań.

www.CoreEnergeticsPolska.com


Zainteresowanych pogłębianiem kontaktu ze swoim ciałem na zajęciach grupowych, w innym terminie, zapraszam do kontaktu.Więcej o metodzie:
www.CoreEnergeticsPolska.com

 

 

 

Zaproś radość do swojego życia!

grupa ćwiczeniowa met. Core Energetics

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Metoda Core Energetics jest wspaniałą przestrzenią do odkrywania wewnętrznej radości, przyjemności, pokładów energii do działania oraz innych ukrytych skarbów, o których istnieniu może już nawet nie pamiętasz.


Na zajęciach doświadczysz głębokiego oddechu, spontanicznego ruchu, uważnego kontaktu z ciałem, głosem i emocjami oraz ich bezpiecznej ekspresji. Będziesz mieć okazję poznać Siebie bliżej.


Będziemy praktykować:

- uwalnianie napięć z ciała, 

- poszukiwanie przyjemności i wygody, 

- rozpoznawanie emocji, obserwowanie ich i ich wyrażanie, 

- czucie ciała i wrażeń płynących z ciała, 

- bycie tu i teraz w kontakcie z rzeczywistością.

 

Pomogę Ci w tym, za pomocą ćwiczeń bioenergetycznych, odpowiednio dobranej muzyki, pracy z oddechem, ćwiczeń rozciągających, doładowujących energetycznie, gruntujących, relaksacyjnych, wizualizacji, uważności na sygnały płynące z Twojego ciała i wnętrza...

 

Czucie ciała, wypływających z niego sygnałów jest podstawą do pracy z emocjami oraz kreowania życia opartego na głębokim zadowoleniu i satysfakcji. Emocje są sygnałem określającym sytuację i drogowskazem w podejmowaniu decyzji. W pewnych momentach życia mogą wydawać się zbyt silne, przytłaczające i możesz nie chcieć ich czuć i wyrażać. Na zajęciach będziemy praktykować ugruntowanie - bycie w ciele i rzeczywistości, które pozwala na właściwe reagowanie na sytuacje życiowe, pomimo możliwych intensywnych wrażeń w ciele. Emocje będziemy bezpiecznie wyrażać robiąc miejsce na nowe doświadczenia.

Pracując z ciałem bazując na narzędziach metody Core Energetics odzyskujemy dostęp do tłumionych uczuć i możliwość uwalniania napięć w ciele spowodowanych ich tłumieniem. Odzyskujemy dostęp do ekspresji fizycznej, werbalnej i psychicznej, a z tym do swojej żywotności i witalności. Na zajęciach będę wspierała przestrzeń do dzielenia się swoimi wrażeniami i odkryciami w ciele, w emocjach, w odczuciu energii, a także w obszarze duchowym. 

 

Zajęcia będą okazją do nawiązania i pogłębienia kontaktu z ciałem, a także podniesienia poziomu energii życiowej. Pomogą ukierunkować się na obszary ciała, które potrzebują więcej Twojej uwagi.
 

Dla kogo:

 

Ćwiczenia będą dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników.

Zalecam wypełnienie ankiety, która pozwoli mi lepiej dostosować ćwiczenia do Twojej kondycji psychofizycznej, przesyłam ją po zapisie.

Osoby wrażliwe na krzyk proszę o uważność. To nie są zajęcia dla wszystkich i nie w każdym momencie życia.

 

Jak się przygotować:

 

Ubierz się wygodnie, ćwiczymy na bosaka lub w skarpetach.


Prowadząca:

Anna Jura


Jestem psychologiem, psychoterapeutą Core Energetics w trakcie czwartego, ostatniego roku szkolenia, instruktorem Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych.
www.annajura.pl

fb: CorEinspiracje

Kiedy:

środy g. 18:15 - 19:45

Daty spotkań:
04.03, 11.03 ... itd

Udział w cyklicznych zajęciach daje możliwość zauważania zmian jakie daje regularna praktyka w metodzie Core Energetics.Gdzie:

Szkoła Jogi Shanti, Józefa Poniatowskiego 25, 43-300 Bielsko-Biała

https://jogawbielsku.eu/#kontakt_i_mapa

Zapisy:  

https://forms.gle/UKBWnX3SdDzVn3LY7

E-mail: ANNA.JURA.BB@GMAIL.COM    

Tel: 511 868 112

Inwestycja:

 

50 zł za 1 spotkanie


Na hasło: RADOŚĆ opłata w karnecie za 3 zajęcia wynosi 120 zł

Ilość miejsc ograniczona. 

Grupa ma charakter ćwiczeniowy. Osoby w trakcie psychoterapii lub pod opieka psychiatry dobrze aby poinformowały swojego psychoterapeutę lub lekarza o planie uczestniczenia w grupie. Udział w grupie ćwiczeniowej może otworzyć nowe obszary do pracy terapeutycznej.

Przeciwwskazaniem do ćwiczeń są:
- Ciąża, połóg,
- Zaburzenia: nieuregulowane ciśnienie krwi, zaburzenia pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje).
- Ograniczenia fizyczne i fizjologiczne: niezaleczone złamania kości, nadwyrężenia i skręcenia stawów, stany pooperacyjne (do 8 tygodni), jaskra, padaczka.
- Schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie: psychozy, głęboka depresja, schizofrenia.

Core Energetics – metoda samopoznania, podchodząca do człowieka holistycznie, integrując ciało, intelekt, emocje, wolę i duchowość. Oferuje techniki, które są pomocne w odkrywaniu i wyrażaniu gromadzonych przez lata i skrzętnie ukrytych uczuć, pozwalając na głęboką spontaniczność i autentyczność w doświadczaniu samych siebie i otaczającego nas świata, co prowadzi do zmiany starego systemu przekonań.

www.CoreEnergeticsPolska.com


Zainteresowanych pogłębianiem kontaktu ze swoim ciałem na zajęciach grupowych, w innym terminie, zapraszam do kontaktu.

Kontakt

Anna Jura

Bielsko - Biała

anna.jura.bb@gmail.com

Tel: 0048 511868112

  • Black Facebook Icon

Przesyłając wiadomość wyraża Pan/Pani zgodę na przetwarzanie przez Alter Ego Anna Jura danych osobowych podanych w formularzu. Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty danej usługi. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Alter Ego Anna Jura z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Bobowa 11, 43-318 Bielsko-Biała. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

© 2019 by Anna Jura.